244002-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Lund: Gatsten
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem Natursten
Referensnummer: SN 2019/0048
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113140 Gatsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun, Service förvaltningen, Markentreprenad önskar ansökningar från företag som säljer natursten, till sitt dynamiska inköpssystem.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44113130 Trottoarsten, 44910000 Sten för byggnation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen