244013-2020 - ResultatSverige-Falun: Textilvaror
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gardiner
Referensnummer: RD20/00463
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39500000 Textilvaror
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar leverans av gardiner inklusive sömnad, montering, måttagning, uppsättning, tillbehör och service till Region Dalarna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser ramavtal. Upphandlingen omfattar leverans av gardiner inklusive sömnad, montering, måttagning, uppsättning, tillbehör och service. Med service menas att leverantören enligt överenskommelse med verksamheten åker och mäter varje objekt, hjälper till med val av gardiner och färgsättning om verksamheten önskar och därefter lämnar en skriftlig offert enligt verksamhetens önskemål och gällande avtalspriser. Upphandlingen är uppdelad i fyra (4) anbudsområden (orter), Avesta, Falun, Ludvika och Mora.