244028-2022 - ResultatSverige-Ronneby: Fastighetsskötsel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plåtslageriarbeten, papptaksarbeten och snöskottning av tak
Referensnummer: 22/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar plåtslageriarbeten och papptaksarbeten vid löpande service, reparations- och underhållsarbeten samt vid förekommande ombyggnationer inklusive det material som åtgår vid respektive arbete. Upphandlingen avser också snöskottning av tak.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 45261000 Uppförande av taklag, takläggning och tillhörande arbeten, 45261300 Plåtslageri och uppförande av stuprännor, 45453000 Reparation och renovering, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen