244028-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Vaxholm: Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rekryteringsstöd chefsrekrytering
Referensnummer: KS 2023/68
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Vaxholms stad välkomnar leverantörer att lämna anbud i denna upphandling avseende upphandling av ramavtal avseende rekryteringsstöd i chefsrekryteringar till Staden.
Uppdraget kan komma att omfatta hel eller delar av rekryteringsprocess samt second opinion, search, personlighetstest och färdighetstest.
Vaxholms stad söker genom upphandling efter det mest kvalificerade Leverantören inom detta område. En mycket viktig framgångsfaktor för Staden är att antagen Leverantör kan upprätthålla ett långsiktigt och nära samarbete där man tillsammans bygger upp en relation av karaktären partnerskap snarare än ett rent transnationellt utbyte.
Upphandlingen ska resultera i ett ramavtal tecknas med vinnande leverantör som initialt gäller för två år. Ramavtalet kan komma att förlängas i 1+1 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 2 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avropade volymer kan inte med säkerhet fastställas varför Vaxholms stad inte förbinder sig att avropa till i förväg beräknade volymer eller värden.
Uppskattad volym är 2 000 000 miljoner för hela avtalsperioden.
Takvolymen i detta ramavtal är 4 000 000 kr.