Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fördjupad översiktsplan för Fjällbacka och Grebbestad
Referensnummer: PLAN.2021.2820
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tanums kommun har för avsikt att ta fram en fördjupad översiktsplan (FÖP) för Fjällbacka och Grebbestad. I det arbetet behöver kommunen hjälp och stöd av konsulter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71410000 Stadsplanering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen