244038-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Företags- och organisationsrådgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Strategiska konsulter
Referensnummer: 22/7
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strategisk konsulter som kan jobba för SVT:s utbud och tjänster så som exempelvis inom såväl journalistik som fiktion, linjärt och on demand samt övergripande företagsstrategier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79140000 Juridisk rådgivning och informationstjänster, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling, 79419000 Utvärderingskonsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen