Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser 1st infärgningsutrustning inkl. montering för leverans till verksamhetsområde laboratoriemedicin, Område specialiserad vård med placering på Universitetssjukhuset Örebro.
Upphandlingen omfattar även option på teknisk serviceutbildning samt option på underhållsavtal.