244076-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Måltavlor
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Målmaterial
Referensnummer: 959-A569.624/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35210000 Måltavlor
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet ska säkerställa försörjning av aktuella varor till hela Polismyndigheten och omfattar följande tre områden:
• Målmaterial på tre delområden, område A, B och C samt,
• Tillhörande tjänster för underhåll och reparationer
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 150 000,00 EUR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Målmaterial A
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Målmaterial B
Del nr: 2
Ramavtalet ska säkerställa försörjning av aktuella varor till hela Polismyndig-heten och omfattar följande tre områden:
Målmaterial Område C
Del nr: 3