244123-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Röntgenlaboratorier
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skelettröntgensystem Karlshamn 2019
Referensnummer: 2019/01067
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111200 Röntgenlaboratorier
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser leverans av 1 st. röntgensystem med genomlysningsfunktion för undersökning av skelett och lungor, s.k. robotsystem, inklusive återköp av Regionens befintliga system, installation, dokumentation samt handhavande- och teknisk utbildning, enligt beskrivning i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen