2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel huvudgrossist
Beskrivning: Upphandlingen avser livsmedel huvudgrossist samt frukt och grönsaker för kommunerna Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västervik samt Västervik Resort AB.
Intern identifierare: U-008-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)