244185-2019 - ResultatSverige-Nynäshamn: Trycksaker och tillhörande produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyltar för exteriör och interiör skyltning där kommunen är avsändare
Referensnummer: SUN 2018/179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Exteriör skyltning
— Fasadskyltar
— Entréskyltar
— Fristående skyltar
— Orienteringsskyltar
Skyltning vid byggen och anläggningsarbeten
— Temporära skyltar vid nybyggnation och pågående anläggningsarbeten.
Interiör skyltning
— Hänvisningsskyltar
— Platsskyltar
— Informationsskyltar
Skyltning på gator, torg och i parker
— Infartsskyltar
— Turistskyltar
— Historiska skyltar
— Skyltning i naturreservat
— Gånghänvisningsskyltar
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen