244220-2018 - ResultatSverige-Finspång: Avfallstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TV-Inspektion, högtrycksspolning och slamsugning i Finspångs kommun
Referensnummer: 6038
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet avser TV-inspektion, högtrycksspolning och slamsugning i Finspångs kommun.
Tjänsterna avser beställarens behov av spolning av brunnar, ledningar och trummor, slamsugning av brunnar, tömning av slamfack samt inre TV-inspektion/filmning och nivåkontroll av ledningsnätet. TV-inspektion kommer att bedrivas dels i renspolande ledningar och dels i ledningar utan föregående rensning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90400000 Avloppshantering, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90510000 Avfallshantering, 90513600 Avlägsnande av slam, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen