See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetskonsult till Nya Sjukhusområdet Lund, NSL
Beskrivning: Upphandling av fastighetskonsult till Nya Sjukhusområdet Lund, NSL. Konsulten kommer ha ett helhetsuppdrag, vilket är uppdelat på kompetenskategorierna Fastighetsvärderare, Exploateringskonsult, Lantmäterikonsult och Transaktionskonsult.
Intern identifierare: 81800000-408594-53001
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom, 70110000 Exploatering av fastigheter, 70120000 Köp och försäljning av fastigheter, 70122000 Försäljning eller köp av mark
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000