Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktionstjänster, nationellt ramavtal
Referensnummer: A480.070/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Polismyndigheten är i behov av ett ramavtal för att säkerställa den fortsatta försörjningen av produktionstjänster inom området för kommunikationstjänster. Med produktionstjänster avses löpande produktion av olika typer av kommunikations- och presentationsmaterial.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79822500 Grafisk formgivning, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen