Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal avseende konsulttjänster digital partner
Referensnummer: 20/3
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att hitta en (1) partner, som på ett proaktivt sätt bidrar till Beställarens fortsatta arbete inom effektivisering och digitalisering av den digitala upplevelsen för kunderna.
Beställarens digitala lösning LinPark är ett viktigt gränssnitt mot kunderna, för att bland annat hämta information och utföra tjänster inom parkering.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212400 Programvaruutvecklingstjänster för affärstransaktioner och personliga affärer, 72212450 Programvaruutvecklingstjänster för tidsredovisning eller personal, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72224100 Planering av systemimplementation, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen