24447-2019 - ResultatSverige-Karlstad: Utbildningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Produktion av webbutbildning i totalförsvar
Referensnummer: 18/72
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80500000 Utbildningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Utveckla, producera och leverera en webbutbildning inom området totalförsvar, där beredskapsplanering är en viktig faktor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80330000 Säkerhetsutbildning, 80521000 Utbildningsprogram
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen