244486-2022 - ResultatSverige-Gävle: Managementtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Managementkonsulter
Referensnummer: RS 2020/1734
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79420000 Managementtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Regionen har upphandlat ramavtal för managementkonsulter för olika kompetensområden inom olika delområden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 80532000 Chefsutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen har för avsikt att teckna ramavtal med flera Leverantörer för leverans av managementkonsulter för olika kompetensområden inom olika delområden.