244487-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Läkemedel på rekvisition 2024, SLL450, Anti-VEGF
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLäkemedel på rekvisition 2024, SLL450, Anti-VEGF
BeskrivningUpphandling av substanser inom ATC-kod S01LA
Föregående meddelande318124-2023
Intern identifierareFSN 2023-0211
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsinfordran
BeskrivningUpphandling av läkemedel som klassas som Anti-VeGF
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelMallar
BeskrivningAnti-VEGF