244509-2025 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Nuklearmedicinska produkter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelNuklearmedicinska produkter
BeskrivningRegion Halland upphandlar sitt behov av TC-generator, kalla kit, radiofarmaka I-125 korn (jodkorn) och visst förbrukningsmaterial.
Intern identifierareRS240342
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000