244539-2022 - ResultatSverige-Växjö: Byggtekniska konstruktionstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter
Referensnummer: Vöfab 20210316
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska konsulter, för Vöfab.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71200000 Arkitekttjänster, 71313000 Miljötekniska konsulttjänster, 71313200 Konsulttjänster för ljudisolering och akustik, 71314100 Tjänster på elområdet, 71420000 Landskapsarkitektur, 71540000 Byggteknisk ledning, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen