2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Lås- och passagearbeten - Storstockholm
Beskrivning: Upphandlingen avser Ramavtal gällande lås- och passagearbeten inom Storstockholm. Arbeten inom Ramavtalen inkluderar tillsyn, skötsel och installation av fysiska låskomponenter, både analoga och digitala låssystem, inklusive enklare åtgärder i tillhörande passagesystem.
Intern identifierare: 26/74
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 42961100 Passerkontrollsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000