244583-2021 - ÄndringSverige-Göteborg: Diverse företagstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av konsultmäklare för Göteborgsregionens kommunalförbund
Referensnummer: 2021-00086
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79990000 Diverse företagstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
GR behöver från ett samlat avtal kunna avropa resurskonsulter med olika kompetens, som har det gemensamt att de verkar inom, eller har erfarenhet av, att arbeta med utbildningsrelaterade frågor. och kunna nyttja dessa även i samverkan med andra parter i projekt och uppdrag. Med anledning av detta genomför Göteborgsregionens kommunalförbund en upphandling av konsultmäklartjänst.