244606-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Skogsavverkning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende skogsvårdstjänster avverkningsentreprenad
Referensnummer: 2442/19
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77210000 Skogsavverkning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser skogsvårdstjänst avverkningsentreprenad som är uppdelad i 2 verk-samhetsområden som Beställaren förvaltar.
Område 1 har huvudsakligt verksamhetsområde inom Jokkmokks kommun. Avverkning-arbete kan även komma att ske inom Gällivare kommun.
Område 2 har verksamhetsområde Arjeplogs kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77200000 Skogstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen