244626-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Upphandling avseende produktion av digitala utbildningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling avseende produktion av digitala utbildningar
BeskrivningPensionsmyndigheten har ett behov av stöd från extern leverantör vid produktion av digitala utbildningar. Syftet med denna upphandling är att säkerställa att Pensionsmyndigheten genom ramavtal får tillgång till beskrivet stöd från en leverantör. Upphandlingen omfattar design och produktion av hela eller delar av digitala utbildningar. Eftersom verksamhetens kompetensutvecklingsbehov kan se olika ut beroende på var i verksamheten kompetensbehovet finns är det mycket viktigt med ett flexibelt och kundanpassat samarbete och arbetsprocesser.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110096:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 80520000 Utbildningslokaler/system, 80570000 Personlighetsutvecklande utbildning, 80511000 Personalutbildning, 75121000 Utbildningsadministration, 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
Optioner
Beskrivning av alternativenSe upphandlingsunderlaget.