244694-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Ludvika: Simkläder
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sim-och badartiklar 2023
Referensnummer: GNU 2023/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18412800 Simkläder
II.1.4.
Kort beskrivning
Omfattar Sim- och badartiklar passande för avropsberättigade kommuner Avesta, Falun, Hedemora samt Ludvika.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 4 960 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Babyutrustning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18412800 Simkläder, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37412000 Vattensportsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anbudsinbjudan avseende Sim- och badartiklar för avropsberättigade kommuner Avesta, Falun, Hedemora samt Ludvika.
Badutrustning
Del nr: 2
Witbit
Del nr: 3
Yoga Flotte
Del nr: 4
Springmatta
Del nr: 5