244739-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Receptionstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Receptionstjänster – Palmfelts Center
Referensnummer: 19/122
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79992000 Receptionstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser receptionstjänster i Palmfelts Center och dess lokaler samt väktartjänster. Leverantören ska organisera och bemanna receptionen och konferensutrymmen samt ge god service till samtliga verksamheter inom fastigheten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering, 79990000 Diverse företagstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen