244769-2025 - Resultat
Sverige – Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas) – Blodsmittescreening och annan infektionsserologi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBlodsmittescreening och annan infektionsserologi
BeskrivningLösning för analyser avseende blodsmittescreening och annan infektionsserologi som ska kunna anslutas till befintlig automationsbana på anvisad yta. Volym ca 167.000 analyser per år.
Föregående meddelande297068-2022
Intern identifierare2022-O000771
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000