See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Distansutbildning för vuxna på grundläggande- och gymnasial nivå
Beskrivning: Uppdraget avser distansutbildning inom kommunal vuxenutbildning med rektorsfunktion enligt gällande lagstiftning.
Intern identifierare: 25/48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
Ytterligare klassificering (cpv): 80400000 Vuxen- och annan undervisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000