244855-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceresor
Referensnummer: DU-UPP18-0300
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av persontransporter inom serviceresor och anropsstyrd allmän kollektivtrafik i Sörmland.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Eskilstuna
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avser Eskilstuna, se upphandlingsdokumenten.
Del nr: Flen
Avser Flen, se upphandlingsdokumenten.
Del nr: Gnesta-Trosa
Avser Gnesta-Trosa, se upphandlingsdokumenten.
Del nr: Katrineholm-Vingåker
Avser Katrineholm-Vingåker, se upphandlingsdokumenten.
Del nr: Nyköping-Oxelösund
Avser Nyköping-Oxelösund, se upphandlingsdokumenten.
Del nr: Strängnäs
Avser Strängnäs, se upphandlingsdokumenten.