244873-2022 - ÄndringSverige-Henån: Datanätstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksprodukter och -tjänster
Referensnummer: Dnr. 21-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72700000 Datanätstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Orust kommun bjuder in till anbudsgivning avseende ramavtal för nätverksprodukter och nätverkstjänster. Uppdraget omfattar konsulttjänster samt löpande leveranser av nätverksprodukter för kommunens interna IT-infrastruktur. Uppdragen kan innebära utbyggnad av nya nätverksanslutningar samt utveckling av befintliga installationer. För mer information se bifogat upphandlingsdokument.