Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster socialtjänst
Referensnummer: 21/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Kungsbacka kommun bjuder in leverantörer att ansöka om att delta i Dynamiskt Inköpssystem (DIS) för bemanningstjänster socialtjänst.
Syftet med DIS är att tillgodose kommunens behov av att hyra in bemanningstjänster inom socialtjänst vid exempelvis pågående rekrytering, sjukfrånvaro och tillfälliga arbetsbelastningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85321000 Administration inom socialtjänsten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen