See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hemhemodialysbehandling som funktion
Beskrivning: Hemhemodialysbehandling är en dialysbehandling som utförs av patienten i patientens hem istället för på en dialysmottagning. Upphandlingen avser en total funktionslösning där allt ingår för att kunna genomföra hemodialysbehandling i hemmet. Patienterna tillhör SU, NÄL, SkaS och SÄS. Hemhemodialys (HHD) som funktion Produktgrupp 1 & 2: Patienter som har HHD vid avtalsstart med VGR-ägd maskin. Produktgrupp 3 & 4: Patienter som startar eller har HHD med leverantörsägd maskin.
Intern identifierare: RS2025-01067
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33181000 Dialysapparater
Ytterligare klassificering (cpv): 33181100 Apparatur för hemodialys, 33181200 Dialysfilter, 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka, 33181510 Njurdialysvätska, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Mall VGR Anbudsinbjudan och avtal (4) (1) (4)
Intern identifierare: 1662970-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation 1
Beskrivning: Kravspecifikation Anbudsområde 1
Intern identifierare: 1734812-1
Huvudklassificering (cpv): 33181500 Förbrukningsartiklar för vård av njursjuka
Ytterligare klassificering (cpv): 33181200 Dialysfilter, 33181510 Njurdialysvätska, 33181520 Förbrukningsartiklar för njurdialys
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation 2
Beskrivning: Kravspecifikation Anbudsområde 2
Intern identifierare: 1734813-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Kravspecifikation 3
Beskrivning: Kravspecifikation Anbudsområde 3
Intern identifierare: 1718940-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kravspecifikation 4
Beskrivning: Kravspecifikation Anbudsområde 4
Intern identifierare: 1734805-4