Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fasta och mobila operatörstjänster
Referensnummer: RS210386
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64212000 Mobiltelefontjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fast- och mobil telefoni och därtill hörande funktioner och kringtjänster, till exempel service, support, utbildning, administration och kontroll.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 64200000 Telekommunikationstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen