24516-2023 - ÄndringSverige-Falkenberg: Redovisning och revision
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Revisionstjänster
Referensnummer: IU22-101
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser lagstadgad revision för de upphandlande bolagen.
Uppdragen omfattar tidsåtgång för erforderliga samråd och deltagande i slutrevision tillsammans
med bolagens lekmannarevisorer och kommunens kontaktpersoner.
Uppdragen omfattar även tidsåtgång för erforderliga samråd, planering och rapportering av löpande
granskning samt tidsåtgång för medverkande i två (2) slutrevisionsmöten, delårsrapport samt
årsredovisning.