245277-2022 - ResultatSverige-Kungsbacka: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bostad med särskild service enligt LSS och SoL samt daglig verksamhet enligt LSS
Referensnummer: 20/144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att tillgodose kommunens behov av bostad med särskild service enligt
LSS och SoL för barn, unga och vuxna samt daglig verksamhet enligt LSS för vuxna personer, som
ett komplement till verksamhet i kommunens egen regi.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen