24531-2020 - ResultatSverige-Landskrona: Miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsult efterhandlingsprojekt KV Viadukten
Referensnummer: 2019/2114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90700000 Miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av konsultorganisation för att utföra de moment som krävs i projektets åtgärdsförberedande fas, innefattande detaljerad provtagning, miljöteknisk utredning och rapportering, samt framtagande av bidragsansökan till Naturvårdsverket för efterbehandlingsåtgärder inklusive uppdaterad kostnadskalkyl härför.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313000 Miljötekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen