Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
LSS Kollo i Stockholms stad
Referensnummer: 2.3.3-128/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 55243000 Barnkolonier
II.1.4.
Kort beskrivning
Insatsen LSS-kollo är en form av korttidsvistelse utanför det egna hemmet enligt 9 § p. 6 i lag (1993:387) om stöd och service till vissa funktionshindrade (LSS). Insatsen syftar till att ge avlastning åt anhöriga samt rekreation, social samvaro med andra och miljöombyte för den enskilde.
Upphandlingen består av åtta (8) anbudsområden. Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för respektive anbudsområde.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 8
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 8
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55243000 Barnkolonier, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311300 Barn- och ungdomsomsorg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kontraktets eller ramavtalets varaktighet Start: 02/12/2021Slut: 02/12/2022
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4
Del nr: 5
Del nr: 6
Del nr: 7
Del nr: 8