Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lysekilshemmet och Utsikten (option)
Referensnummer: 19/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling och genomförande av ROT av hyreslägenheter i det sk Lysekilshemmet på fastigheten Kronberget 1:210 samt option på nyproduktion inom fastigheten Kronberget 1:82, del av.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45210000 Byggnadsanläggning, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45453100 Renoveringsarbeten, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen