245351-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Låssmedstjänster – Ramavtal Lås- och passagearbeten - Umeå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Lås- och passagearbeten - Umeå
BeskrivningUpphandlingen avser Ramavtal gällande lås- och passagearbeten inom Umeå. Arbeten inom Ramavtalen inkluderar tillsyn, skötsel och installation av fysiska låskomponenter, både analoga och digitala låssystem, inklusive enklare åtgärder i tillhörande passagesystem.
Intern identifierare26/78
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98395000 Låssmedstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 42961100 Passerkontrollsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000