2. Förfarande
Förfarande
Titel: Göteborg – DIS Byggledare Byggnadsverk för broar och tunnlar i Göteborg centrum
Beskrivning: Konsulten ska agera byggledare för byggnadsverk och pågående samt kommande reparations- och underhållsåtgärder. I uppdraget ingår bland annat att agera byggledare för åtgärder inom förutbestämt underhåll, tillståndsbaserat underhåll och mindre underhållsåtgärder.
Intern identifierare: KOM-419413
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Göteborg – DIS Byggledare Byggnadsverk för broar och tunnlar i Göteborg centrum