2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende smörjmedel och andra tekniska vätskor
Beskrivning: Ramavtalet omfattar successiva avrop av smörjmedel, motorolja, hydrauloljor och kylvätskor med mera till resultatenheterna Färjerederiet, Fordonsresurser och Trafikverksskolan inom Trafikverket.
Intern identifierare: KOM-418301
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 09211000 Smörjoljor och smörjmedel
Ytterligare klassificering (cpv): 09211100 Motoroljor, 09211500 Transmissionsoljor, 24951000 Fetter och smörjmedel, 24951100 Smörjmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtalet omfattar successiva avrop av smörjmedel, motorolja, hydrauloljor och kylvätskor med mera till resultatenheterna Färjerederiet och Fordonsresurser inom Trafikverket.
Intern identifierare: Ramavtal avseende smörjmedel och andra tekniska vätskor