245462-2020 - ÄndringSverige-Malmö: Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lingarnet 2 Nybyggnad av sporthall och studentbostäder
Referensnummer: Pnr 5851
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Nybyggnad av sporthall och studentbostäder.
Detta är ett samverkansprojekt mellan Malmö stad Stadsfastigheter och MKB.
Entreprenadform: TE