245474-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Farsta: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av jourhemsverksamhet
Referensnummer: Dnr 2.11.2-273/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar att tillgodose beställarens behov av konsulentstödda jourhem för barn/unga i åldrarna 0-20 år.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 388 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen