245484-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Farsta: Socialvård utan inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av barn- och ungdomsinsatser: öppenvård
Referensnummer: Dnr 2.11.2-271/2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85312000 Socialvård utan inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av barn- och ungdomsinsatser, öppenvård
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 180 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: D
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
D - Intensiv och strukturerad behandling och stöd som specifikt riktas till det familjehems/jourhems-placerade barnet/den unge och till barnets/den unges familj och nätverk
Del nr: E1
Intensivt strukturerat behandlingsprogram riktat till barn, unga och/eller deras familjer/nätverk
Del nr: E2
Strukturerat behandlingsprogram för unga med praktikplats eller liknande daglig sysselsättning
Del nr: F
Familjepedagogiska/familjebehandlande insatser