Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal på disk- och spoldesinfektorer
Referensnummer: RB2022-0024
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser upprättandet av ramavtal gällande utbyte av befintliga disk- och spoldesinfektorer som uppnått sin tekniska livslängd. Handhavande- och serviceutbildning för Kundens personal ska ingå. Option avseende fördjupad teknisk utbildning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen