See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggmaterial, verktyg och järnhandelsvaror
Beskrivning: Tranås kommun har behov av att upphandla ett ramavtal för byggmaterial, verktyg och järnhandelsvaror till kommunens olika verksamheter.
Intern identifierare: UH24-049
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44140000 Byggmaterialrelaterade produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 43830000 Maskinverktyg, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Ramavtal
Intern identifierare: 1566984-68259e1fed71d21b9acd0c30
Ytterligare klassificering (cpv): 43830000 Maskinverktyg, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44316000 Järnhandelsartiklar, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg, 44514200 Verktygsdelar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Byggmaterial
Beskrivning: Byggmaterial ramavtal
Intern identifierare: 1658280-68259e1fed71d21b9acd0c33
Ytterligare klassificering (cpv): 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44192000 Diverse annat byggmaterial
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Verktyg och järnhandelsvaror
Beskrivning: Verktyg, järnhandelsvaror, ramavtal
Intern identifierare: 1658625-68259e1fed71d21b9acd0c34
Huvudklassificering (cpv): 44316000 Järnhandelsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 42600000 Verktygsmaskiner, 42610000 Verktygsmaskiner som drivs med laser och fleroperationsmaskiner, 42611000 Specialverktygsmaskiner, 42670000 Delar och tillbehör till verktygsmaskiner, 42676000 Delar till handverktyg, 43830000 Maskinverktyg, 44500000 Verktyg, lås, nycklar, gångjärn, fästen, kedjor och fjädrar, 44510000 Verktyg, 44511000 Handverktyg, 44512000 Diverse handverktyg, 44514200 Verktygsdelar