See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trädfällning, Trädvård
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för trädfällning, slyröjning och trädvård samt borttagning av stubbar för avrop vid behov.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Trädfällning och slyröjning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar, 77211200 Forsling av virke i skogen, 77211500 Trädvård, 77211400 Trädfällning, 77211300 Trädröjning, 77341000 Beskärning av träd, 77200000 Skogstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Trädvård och avancerad trädfällning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Stubbfräsning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Maskinell utkörning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:91197:Lot:4