245566-2022 - ResultatSverige-Malmö: Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial
Referensnummer: 21/01426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för inköp av elmaterial till VA SYD
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31300000 Isolerad metalltråd och kabel, 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31600000 Elektrisk utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen