2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dricksvattenlut
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans av dricksvattenlut (natriumhydroxid) 50 % och 25 % till kommunernas vattenverk.
Intern identifierare: 24/2
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24900000 Finkemikalier och andra kemikalier
Ytterligare klassificering (cpv): 24962000 Vattenreningskemikalier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000