2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hearing Ultraljud Klinisk fysiologi Sörmland
Beskrivning: Region Sörmland inbjuder härmed potentiella leverantörer att lämna intresseanmälan till hearing inför kommande upphandling av ultraljud mot Klinfys. Denna utrustning ska användas på inom ämnesområdet Klinisk fysiologi för avancerade hjärt- och kärlundersökningar med ultraljud. Den kommer i huvudsak att användas dagtid, vardagar men ska även kunna användas för akuta undersökningar nätter och helger. Vi använder arbetslista SECTRA RIS och vi skickar bilder till Intellispace CV och även till SECTRA PACS.
Intern identifierare: IN-IN24-0160
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33112200 Ultraljudsapparat